Účinné testování webů

Proč účinné?
Náš tester si s většinou webů neví rady. Jelikož je příliš líný na zacházení s neovladatelným webem, raději poskytuje tvůrcům webu konkrétní návrhy k jeho vylepšení a zjednodušení :-) .
Když s vaším webem dokáže pracovat i náš tester, máte jistotu, že s ním spolehlivě dokáží pracovat i všichni ostatní uživatelé.
Ukázka z hodnotící zprávy Dobrého webu, na níž se podílel náš tester
Kdy je web zralý na otestování?
Pokud máte podezření, že na vašem webu něco nefunguje tak jak má, pomůžeme vám nejen najít jejho slabá místa, ale především navrhneme, jak je konkrétně odstranit. Náš rozbor vašich stránek může být nejefektivnější cestou ke zvýšení jejich výkonu.
Co je předmětem testování?
Testujeme především použitelnost webu, čili srozumitelnost a funkčnost uživatelského rozhraní. Identifikujeme všechny možné příčiny uživatelova tápání či rozladění, které je nejčastějším důvodem předčasného odchodu zákazníka z vašeho webu.
Posuzujeme obsah webu zejména z hlediska vašich obchodních cílů. Identifikujeme přebytečné i chybějící části obsahu.
Prověřujeme viditelnost webu ve vyhledávačích, čili pravděpodobnost, že váš web bude nalezen právě tím zákazníkem, který hledá to, co vy nabízíte.
Jak vypadá výstup z testování?
Po důkladné analýze vašich stránek od nás dostanete rozbor webu - dokument, v němž je popsáno zhodnocení webu, identifikované nedostatky a návrhy k jejich opravení, včetně návrhů k SEO - optimalizaci webu pro vyhledávače.
Reference:
Náš tester dlouhodobě spolupracuje s Dobrým webem, kde se podílel např. na testování www.navrcholu.cz, viz Případová studie, dále na testování www.electrolux.cz (pokud se na tomto webu budete potřebovat něco opravdu dozvědět, uvidíte, že výsledky testu bohužel ještě nebyly akceptovány :-) a dále špičkového webu www.parfemy.cz.
Jednou z drobných, leč efektních referencí v oblasti SEO je umístění stránek Terapie něhou (vyrobila e-stránka) na prvních místech v přirozených výsledcích vyhledávání slova "terapie" na Seznamu.cz i na Google.cz.

Teprve když s vaším webem dokáže pracovat i náš tester, máte jistotu, že s ním dokáží spolehlivě pracovat i všichni ostatní uživatelé.

Testované weby - na jejichž testování se podílela e-stránka:

Testovaný web Parfémy.cz

Testovaný web Electrolux

Testovaný web Navrcholu